• Saatler:
    Salı - Pazar, 10:00 - 19:00
  • Adres :
    Tepecik, Acısu Sk. bina no 2A, 41030 İzmit/Kocaeli

Get Appointment

medikalciltbakimi-1170x700

Cilt bakımı nedir?


Belirli aralıklarla yapılan ve ciltte biriken siyah nokta, beyaz nokta, akne, sivilce vb gibi zararlı toksinlerin detaylı bir şekilde temizlenmesini sağlayan en önemli bakımlar arasında yer alır.

Birçok nedene bağlı olarak ciltte sorunlar ortaya çıkabilir. Çünkü vücutta etkiye en fazla açık organ cilttir. Dış etmenlerin yanı sıra yaş alma veya fiziksel sorunlar sebebiyle de cilt yıpranır, lekelenir veya pürüzlenir. Özellikle yaşın cilt üzerinde olumsuz etkisi çok fazladır. Dengesiz beslenme, sigara, alkol tüketimi de cildin sağlıklı ve pürüzsüz görünümü olumsuz etkiler. Sivilcelenmeden siyah noktaların oluşmasına kadar farklı sorunlar ortaya çıkabilir. Tüm bu sorunların ortadan kaldırılması içi periyodik olarak yapılacak profesyonel cilt bakımı kusursuz bir cilde ulaşmanızı sağlayacak çok önemli bir adım olur. Sadece yüzünüz için değil, vücuda yapılan tüm vücut bakımı da cildi koruyan önemli unsurlar arasındadır.

Bakım öncesi cilt analizi yapılır ve cildin hangi bakıma ihtiyacı var ise uzman eşliğinde ilerleme kaydedilir.

Cilt bakımı aslında cildi iyileştirmek ve olası sorunları elimine etmek için uygulanan birçok bakımın tümünü kapsar. Bu bakımlar içerisinde temizlenmeden nemlendirmeye veya maskeye kadar geniş uygulamalar bulunur. Doğru şekilde ve doğru ürünler ile yapılan bakımlar, cildin güzelliğini korur. Parlak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlar. Ciltte oluşan ölü tabakanın alınması ile cilt kendini yenilemeye başlar.

Paris Işıltısı Nedir?

Mat, donuk ve yorgun cildin canlandırılması ve yüzeysel kırışıklıkların tedavisinde kullanılan etkili bir anti-agingi üründür. Cildin üst yüzeyine cildi canlandırmak ve kırışıklıkları açmak amaçlı uygulanan bir yöntemdir.

  • Güvenli Hizmet
  • Kaliteli Ürünler
  • Kaliteli Hizmet
  • Profesyonel Ekip

Nem Bakımı

Cildin derinlemesine temizlenerek özel protokollerle ciltte oluşan nem ve oxjen eksikliğini gidererek zamanla matlaşmış ve kurumuş cildinizin daha canlı daha parlak pürüzsüz görünmesini ve cildinizin nefes almasını sağlayan özel bir protokoldür.

Gençlik Bakımı

Gençlik  bakımı zamanın etkisiyle deride oluşan ince kırışıklıkların, deformelerin, cilt sarkmaların tedavisinde kullanılan bir yöntemidir. Deride su tutan bir molekül olan hyaluronik asit içeriğindeki bir çok vitamin mineral ve cilde yararlı peptitler sayesinde cildinizin daha genç ve daha dinç görünmesini sağlar.

Hollywood Bakımı

Özel protokolü sayesinde cildin 3,5 mm altına inerek cildinizi içerden tedavi etmeye yardımcı olur

Sivilce, ance, gözenek tedavisi, yaslanma belirtileri ve özellikle pigment bozukluğuna bağlı olan cilt lekelerini tedavi etmeye yardımcı olan bir bakimdir.

Cildinizi de oluşan Güneş, Doğum ve çeşitli nedenlerin neden olduğu lekelerinizi 4 seansta %60 ila %90 arasında silmeye yardımcı olan bir bitkisel bir bakimdir.

Cildinize herhangi bir problem olmasa dahi yaptırabileceğiniz bu bakim cilt yenileme işlemi olarakta uygulanabilmektedir.

Pumpking Bakımı

Bal kabağı peelingi, yaşlanma sürecini yavaşlatırken anti-aging bir bakım yapar. Aynı zamanda siyah nokta, leke, çil, akne vb. cilt kusurlarının tedavi edilmesini sağlar. Pumpkin cilt bakımının ana maddesi olan doğal bal kabağı, birçok formülle zenginleştirilmektedir.

A vitamini, salisilik asit, mineral, vitamin vb. elementlerle zenginleştirilen formül, ilk seansla birlikte taze ve ferah bir cilt yapısı sağlamaktadır.

Hizmetler

Hami Yamak

Profesyonel hizmet almak
için bizimle temasa geçin.

Randevu Al