• Saatler:
    Salı - Pazar, 10:00 - 19:00
  • Adres :
    Tepecik, Acısu Sk. bina no 2A, 41030 İzmit/Kocaeli

Get Appointment

kas-kirpik-3131421

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kaş, dudak, kirpik dibine cilt için hazırlanmış özel pigmentlerin ince iğneler ile cildin alt katmanına( epidermis) bırakılmasına kalıcı makyaj denir. Her zaman bakımlı görünmek isteyen zamanı olmayan zaman kısıtlaması olan ayrıca kaşlarda seyrekleşme ve dökülmeleri olan herkesin ilk başvuru yaptığı işlemleri başında gelmektedir.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj kaş uygulamasında birçok teknik bulunmaktadır.

Microblading(kıl tekniği)
Pudralama tekniği(gölgeleme)
Ombrebrows(soft gölgeleme)
Dudak renklendirme
Dipliner(kirpik Diplerine)

Kalıcı makyaj kaş uygulaması kalem ve diğeri cihaz olmak üzere 2 yöntem kullanılarak yapılır. Micro iğneleri pigment ile buluşturup cilt altına vermesidir. En doğal teknikler arasında yine sırayı kalem tekniği olarak da bilinen microblading uygulaması yer alır. Kalıcı makyaj kaş tekniği uygulaması ağrılı acılı bir uygulama değildir uygulama öncesi kaşa bölgesel bir anestezi kremi sürülür ve ardından streç ile kapatılarak yarım saat bekletilir ardından kaşa şekil verilerek uygulama yapılır. Anestezi uygulaması tüm makyaj işlemlerinde yapılmaktadır. Uygulama sonrası 3 hafta hamam sauna, buhar banyosu, solaryum , havuz, deniz ve güneşlenme olmamalıdır. Kaş uygulaması kişiden kişiye cilt yapısına göre değişkenlik gösterdiğinden dolayı kalıcılığı 1 ila 2sene arasında değişmektedir.

  • Güvenli Hizmet
  • Kaliteli Ürünler
  • Kaliteli Hizmet
  • Profesyonel Ekip

Kalıcı Makyaj Kimlere Uygulanmaz?

Panik atak hastalarına (yanında bir kişi olması gerekmektedir)
Kelloid yatkın olan kişilerde
Hemofili hastalarına
Yapılacak alanda ben olanlarda
Egzaması olanlarda
Hamilelerde, emziren annelerde
Kemoterapi gören hastalarda
Şeker hastalarında (sadece pudralama işlemi yapılabilir) kalıcı makyaj uygulaması yapılmamaktadır.

Kalıcı Makyaj Dudak Renklendirme

Dudak renklendirmesi genellikle dudak asimetresi bulunan dudak çerçevesinde uçuk sonucu pigment kaybı olan dudak çerçevesinin dudak renginin daha belirgin olmasını isteyen tüm herkesin tercihidir. Dudak renklendirme yapılan kişilerin Diğer yapılan tüm makyaj işlemleri gibi işlem yapılacak olan alana anestezi bir krem sürülür ve 30 dakika beklenir daha sonra dudağa dudak kalemi ile şekil verilerek uygulamaya geçilir. Uygulama sonrası 3 gün dudağa su değdirilmemek suyunuzu pipet ile içmeniz ve çok sulu yemeklerden uzak durmalısınız 15 gün hamam sauna buhar yapılmamalı 1 hafta öpüşülmemelidir.

Hizmetler

Hami Yamak

Profesyonel hizmet almak
için bizimle temasa geçin.

Portfolyo

Randevu Al